Diskografie

Jiří Bělohlávek pořídil s různými orchestry a sólisty více než 300 nosičů pro vydavatelství a labely jako Supraphon, Panton, Chandos, Harmonia Mundi, BBC Music Magazine nebo Decca.

Obrázek diskografie1.png
1
Obrázek disko_01.jpg

Diskografie Jiřího Bělohlávka od Alexandera Goldscheidera

Alexander Goldscheider zpracoval diskografii Jiřího Bělohlávka ve dvou různých seznamech. Oba řadí nosiče, tj, LP, kazety, CD a DVD, podle jmen skladatelů. Kratší je stěžejním edičním seznamem bez nevýznamných kompilací a reedicí, které v sobě zahrnuje delší kompletní seznam.

Obrázek disko_02.jpg

Jiří Bělohlávek na YouTube

Na YouTube si můžete najít a poslechnout mnohé nahrávky a zhlédnout záznamy koncertů s Českou filharmonií i jinými tělesy. K dispozici jsou také rozhovory, trailery a další audiovizuální materiály. Abyste se v množství nahrávek snáze zorientovali, vytváříme na oficiálním kanálu Jiřího Bělohlávka tematické seznamy videí.

Obrázek disko_03.jpg

Kde koupit nahrávky Jiřího Bělohlávka?

Využít můžete obchody jednotlivých labelů. Například Supraphonu, u nějž Jiří Bělohlávek vydal přes 70 alb. Rozsáhlou nabídku mají také velké internetové e-shopy, jako je Amazon v mezinárodní nebo německé mutaci. Fyzické nosiče zakoupíte také v Rudolfinu nebo v síti obchodů Via Musica. Původní LP desky je možné sehnat ve specializovaných hudebních bazarech a na aukčních serverech. Ať už na českém Aukro.cz nebo na tržišti Discogs.com.

Nahoru